Hakkında ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir kez program bulamadınız. Her okunuşu genişliğinde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları başlarken kaydetmedikçe, ancak duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi benzer şey olsaydı henüz yararlı gerçekleşemez mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları sunmak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri göndermek kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan tek şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız kurgu anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yok etmek yerine onları eş internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet bağlantı hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya set üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında tek çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar amacıyla gelişmiş yalnız depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış kendince mutabık eş biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda ancak şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, baki şiddetli nitelikli birleşik video aktarımı temin etmek yoluna bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk tür ve muhtemelen esasen kullandığınız birleşik düzen olan isteğe tutkun videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi benzer hizmetle, zaman istediğiniz benzer TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından değişik müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü eş web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin kendince mutabık sadece zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı ancak web tarayıcısı ile veya daha esen kalite hakkında birleşik takım üstü kutu ve uygun birleşik dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli bir deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz fazla iştirak bekleyebiliriz. aynı sunucu, yalnız stüdyoda az taraf kişiden oluşan yaşayan bir kitleyle ele vermek yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler hakkında profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün ve görüntü üretmek ayrılmış onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde bu siteye bakın verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe tutkun olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu için sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin bütün internet izole bant genişliğinin stratejik bir kez kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her tür net trafiğini tehlikeli müşterek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da yalnız video kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime dönüştürmek amacıyla çok çok eş işleme analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart yalnız analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde fazla daha kaliteli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı miktarda izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı müşterek bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, denemek istediğiniz web sitesine mukabele gelen müşterek iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez devamını oku çok henüz güçlü sadece bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa süreli okunuşu kesikli benzer müzakere yapar. Sunucular ekseriyetle fazla şiddetle ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. Tek noktalı IP ilişki şekli olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek öbür yandan video programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya sebep olan fazla henüz ziyade ve eşzamanlı yalnız eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her aynı paketin sunucudan yalnızca sadece sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok değişik yere gönderildiği iplik devamını oku çoklu yayınlama olarak bilindik değişik bir janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye sessiz tek istemciyle olduğu derecesinde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda camia Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yalnızca sadece videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak uğruna “kanalları değiştirmeye” karar verirse, çalışan yalnız şekilde eş iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva dağıtım ağları olarak malum sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını sadece iki saniye süresince indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri saha bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu amacıyla çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. tahrip etmek için sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla burada geçin harcamak yerine, video akışında, reel Zamanlı Protokol okunuşu sahici Zamanlı ip tv kanal atlama sorunu evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun yalnız grup müşterinin üyelerine tesirli aynı şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu yahut Wi-Fi aracılığıyla bili kayran kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp gerçekleştirmek hakkında şiddetli nitelikli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, sessiz aynı şey olmak şartıyla programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya otantik olarak neden biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları güçlü kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip sadece USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek yerine kumandanızdan uslu müşterek tuşla yapabilmek oldukça rahat verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar